Herkese Merhaba

Bu yazıyı hazırlama amacımız ile başlayalım istiyorum. Öncelikle bu seyahate çıkarken elbette kimseden destek beklemeksizin bu kararı aldık ve şu ana kadar yolumuza bu şekilde devam ettik ediyoruz. Yapabildiğimiz kadar da bu işi böyle kendi imkanlarımız ile götüreceğiz ama evli bir çift olunca öyle bu gecede hostelde yatmayalım sokakata da yatsak demekle olmuyor yani ne kadar masrafları düşürmeye çalışırsak çalışalım otel dahil ortalama 100 TL harcamamız oluyor. Bu miktarı düşürebiliriz belki ama onuda boğazımızdan keserek yapabiliriz maalesef şu şartlar altında konaklama ve yolculuk masraflarını kısamayız zaten bu mümkünde görünmüyor.

Konaklamayı Genellikle Couchsurfing üzerinde yapmayı düşünmüştük. Ama Kuala Lumpur dışında kimse cevap bile vermedi 🙂 Yani sizde o olaylara pek güvenmeyin. Bu yüzden biz de bulabildiğimiz en ucuz otelde veya hostelde kalıyoruz, Bulabildiğimiz en ucuz yemeği yiyoruz ama yinede günlük harcamalara ulaşım masraflarınıda ekleyince 100 TL den aşağı indiremiyoruz.

Tabi hergün 100 TL gitmiyor hatta bazen harcama bile yapmıyoruz ama ortalamaya vurduğumuzda yaklaşık olarak 100 TL gitmiş oluyor.

Seyahatimiz esnasında web sitemizden ve Youtube kanalımızdan gelir elde ederek yola devam etmeyi düşünüyorduk. Hala da öyle düşünüyoruz ama Youtube geliri aylık 300 TL 400 TL yi bulmuyor. Hatta bazen bu rakamları görmek mümkün bile olmuyor. Onun da sebebi Türkçe içerik yapıyor olmamız. 1. si Türkçe içerik youtube da çok kazanamıyor. 2. si Türkiye’de ayda 2-3 kere internet yavaşlatma olayları oluyor. Malum işte o hafta zaten gelir eldemiyoruz.

Web sitemiz üzerinden de Adsense reklamları alarak Youtube + Adsense Geliri Bizi rahatlatır ve kimseden destek almadan yolculuk devam eder diye düşünmüştük. Uzun süre siteden gelir elde edemedik çünkü adsense reklamları onaylanmamıştı. Ama şimdi siteden küçük küçük kazanmaya başladık. Tabi şu anda 5 gün oldu siteden gelir elde etmeye başlayalı ve şu ilk 5 günde ortalama 1 TL gelir elde ediyoruz 🙂 Bu artar mı ? İnşallah artar. Bize en kolay destek olabileceğiniz yer burası çünkü sitemizi ziyaret ettiğinizde ve makalelerimiz okuduğunuzda reklam görüyorsunuz dolayısı ile size pekte zahmet vermeden sayenizde çorbayı kaynatmaya çalışıyoruz 🙂


Son olarak uzun vadede sponsorluklar olabilir diye hayal etmiştik ama bu da zaten uzun vade de olacak bir şey.

işin özü ve kısası; yola çıkarken bize maddi destek vermek isteyen insanlar oldu ve biz bu teklifleri teşekkür ederek reddettik. Çünkü planlarımız vardı ve gelir olayını yukarıda anlattığım gibi yapacaktık.

Biz diğer bloglarda olduğu gibi herşeyi toz pembe göstermemeyi görev bildik. Sitemizdeki her bir kelimeyi de olduğu gibi gerçekler üzerine yazıyoruz. Bizim gerçekliğimiz de bu. Eğer sponsorluk olayı kısa zamanda gerçekleşmez ise, Youtube Gelirlerini artıramaz isek ve son olarak web sitemizden gelir elde edemez isek cebimizdeki para bitince yuvaya dönüş kaçınılmaz 🙂 ( şu anda yuva dönmüş bulunuyruz 🙂 yani para bitti ama biz gezerken de para kazanabileceğimiz işler üzerinde çalışıyoruz. Site , Youtube vb. )

Bize destek olmanızı sizden rica ediyoruz. Bunu hepiniz yapabilirsiniz biliyorum 🙂 İlk olarak bizlere dua edebilir ve manevi desteğinizi verebilirsiniz. Bizce bu en önemli destek ayağı. Lütfen dualarınızı eksik etmeyin..

Ve bizim yukarıda bahsettiğimiz gelirleri elde edebilmemiz için Bloglarımızı sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak kitlemizin büyümesine destek vermiş olursunuz. Ki bu Sponsor olacak firmalar için en önemli unsur. Takipçin çoksa seninle ilgilenirler 🙂

Ve tabi Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek yorum ve beğeni bırakarak da bize destek olabilirsiniz.

Youtube Kanalımıza Abone Olmak İçin Buraya.

Facebook Sayfamızı Takip Etmek İçin Buraya.

Yolumuzuzun İnstagram