İlk Defa Yurt Dışına Çıkmayı mı Düşünyorsunuz ? Biz Nasıl Yapmışız Buyurun Bakalım . 

Merhaba bu yazımızda ilk defa yurt dışına çıkmayı düşünen kişilere biraz cesaret ve bir miktarda bilgi verme amacındayız.

Öncelikle yurt dışında seyahat etmek ve farklı kültür ve farklı yerleri görmek isteyen milyonlarca insan var ve bu insanların bir kısmı bu hayallerini gerçekleştirebilirken bir kısmı da maalesef hala yola koyulamıyor.

Yola çıkanlar için söyleyecek bir sözüm yok onlar zaten olayın farkındalar ama yola çıkmaya korkanlar. İşte onlar neler kaçırdıklarını bilmiyorlar.

Yurt dışına çıkamayan insanların en büyük derdi muhtemelen şudur. Nasıl yapılıyor ?

Yani nereden ve nasıl başlayacaklarını bilmiyorlar. Yurt dışına çıkmanın büyük bir uğraş gerektirdiğini ya da çok maliyetli olduğunu düşünüyorlar. Bir kısım kişiler de güvenlik gerekçeleri ile bu yoldan vaz geçiyor.

Bendeniz murat yıllarca Afrika aşığı olarak yaşadım. Afrika’ya gitmenin hayalini her gün kurdum ama olmadı. Henüz ? Ben Afrika’ya gitmenin daha doğrusu yurt dışına çıkmanın çok zor olduğunu düşünüyordum. Bu sebeple hep erteledim. Ama karı koca olarak ilk yurt dışı deneyimini Asya’da yaparak bu işin sandığımız kadar zor olmadığını hatta bir pasaport çıkarmak kadar kolay olduğunu gördüm. Ve o gün afrikayı yıllarca ertelediğim için kahroldum.

İşin özüne gelecek olursak yurt dışına çıkmak isteyen arkadaşlarıma tavsiyem şu. Bunu yapmak çok kolay sadece pasaportunu çıkar ve skyskanner dan gitmek istediğin yerin bilet fiyatlarına bak. İşte bu kadar.

Pasaport 1 haftada adresine geliyor. Bileti sen bütçene göre al. Ve doğru hava alanına.

Dil Bilmiyorum Yurtdışında Sıkıntı Yaşarmıyım ?

Dil bilmiyorum ne yapayım ? Ya bilme sen git bir şekilde anlaşırsın.Ankara’da hava alanında o pasaport kontrolüne girdiğimiz ve kesin bir eksik var ve biz gidemeyeceğiz diye düşündüğümü hatırlıyorum. Memura hanım pasaportu aldı. Bir ona bir bana baktı mührü vurdu ve iş bitti. Bu kadar.

Korkmayın.

İlk adım pasaport.

İkinci adım. Yok öyle bir adım ya ?

Hadi iyi yolculuklar