Nereden Çıktı Bu Dünya Turu?

Eşim ve ben gezi bloglarını okuyarak kendimizi gaza getirip asya turuna cikamaya karar verdik. Öncelikle hem ekonomik açıdan hem de kültürel açıdan asya ülkelerini tercih ettik. Başlıca Malezya , singapur , Endonezya , Filipinler , Japonya , Hong Kong ,güney Kore , Kamboçya , Tayland ve sri lanka olarak planladik. Tabi bu sıralama yolda ki duruma göre değişiklik gösterecektir.
Yerleşik hayat yaşadığımız için bu sürece hazırlanma bizi yoruyor tabi. Nasıl mı ? Mesela evde ki internet taahhütlü 🙂 cep telefonu taahhütlü vs vs yani hadi yarın gidelim diyemiyoruz çünkü bir çok yerden aslında bağlanmış durumdayız. Bu bağları dünya turu muhabbeti olmadan önce fark edemiyorduk. Bu yüzden yolculuğa aralık ayında çıkacağız inş.Hazırlık aşama mız şimdilik su şekilde ilerliyor. 1. Arabayı sattik 🙂 2. Pasaportlarımızı aldık. 3. Gözden çıkardığımız eşyalarımızı sattik ve satiyoruz 4. Muhtemelen kasım sonunda ikimizde istifa edeceğiz. 5. Gerekli ekipmanları aldık alıyoruz. ( Çanta , mat , çadır vs) 6. Ailelerimizle konuşup haber verdik. 7. Biletleri henüz almadik bayramın geçmesini bekliyoruz. Çünkü aralık ayından daha önce gitme durumu olabilir.
Son tahlilde biz hayatımızın 1 yılını kendimiz için çaldık. Bu sürede olmak istediğimiz yerde olacak ve yapmak istediğimiz şeyleri yapacağız. Yani hayatımızda ilk defa bir maaş karşılığında hayatımızı satmayacağız.