Yola Çıkıyoruz Çünkü…

Hangimizin hayali değildir ki herşeyi bir kenara bırakıp iç sesinin peşinden gitmek. Kim istemez ki inci gibi kumu olan turkuaz denizli tropik bir ada da olmayı. Bu hayal insanların %90’ında vardır diye düşünüyorum. Bu hayali kuran bir kişinin bir şeylerden rahatsız olduğunu kabul edelim. Peki neden böyle hayaller kuruyor insan ?
1. Yaşadığı hayattan memnun değil. Peki neden memnun değil ?
Günümüzde insanları şehirde yaşamaya mahkum eden bir sistem var. Şehirlerde doğuyoruz, şehirlerde çalışıyoruz ve dolayısı ile şehirlerde yaşıyoruz. Sabah akşam 24 saat betonların içinde yaşayınca insanın bu hayali kurması zor olmasa gerek.
2. Özgürlük Arayışı
Herkes ama herkes hayatını özgürce yaşamak istiyor. Peki size soruyorum; Dünyanın şu an ki sisteminde özgür yaşıyorum diyebilir misiniz ? Mesela Günde Ortalama 12 saat çalışırken özgürmüsünüz ? Ya da Elektrik Faturasını, Kirayı Ödememe özgürlüğünüz varmı ? Ya en basiti aldığınız Nefese kadar vergi veriyorsun bunu ödemiyorum diyebiliryor musunuz ?
3. Kapitalizm den yani kölelikten kaçmak
Para karşılığında bize ait olan hayatımızı satın alan sisteme kapitalizm denir. İşe gidip çalışmak ve eve dönmek ortalama 12 saat. Ortalama bir kişinin de 8 saat uyuduğunu düşünürsek bize her bir gün için 4 saat kalıyor. Türkiye de ortalama yaşam süresi 60 – 65 yıl. Ne tesadüf ki emeklilik yaşı da 60 – 65 . Yani bu kapitalizm bizi ömrümüzün sonuna kadar bizi köle gibi çalıştırıyor ve ölümümüzü bize emekli ikramiyesi olarak veriyor. Peki hangimiz hayallerimizi 65 yaşına kadar ertelemek istiyoruz.? (tabi hala yaşıyorsak )
4. Keşfetme Duygusu
Keşfetmeyi çok seven meraklı insanlar ile dolu dünya. Ama iş keşfetmeye gelince zaman ve para maalesef bu dürtüyü bastırıyor.
5. Sakin bir hayat arayışı
Bu madde, 7 den 70 e herkesin hayattan beklentisi olarak bilinir. Ama maalesef iş hayatı, ülkelerin siyasi istikrarsızlığı ve şehirlerin kendine has o saçma gürültüsü düşündüğümüz gibi sakin bir hayat yaşamayı imkansız hale getiriyor. Arkadaşlar her insan bir şansı daha hak eder. Bu şansı kendinize vermeyi bir düşünün. Mesela bir kere olsun kötü düşünceleri bir kenara bırakıp güzel şeylere odaklanın. Başka bir ülkede veya başka bir şehirde yaşamak istiyorsanız bunu hayal edin ve çok isteyin. Eminim çok isteyince engeller bir bir yok olur ve hayalimiz gerçekleşir. Mesela hayatınızdan parayı çıkarın. Bunu söylerken parasız hayatta kalın demiyorum ( Tabi bu da bir seçenek ) Parayı sadece başlangıç için düşünürseniz geri yağ gibi akacaktır. Şunu söylemeye çalışıyorum PARA hayalleriniz önüne geçmesin. “Peki güzel kardeşim böyle konuşuyorsun ama bizim şöyle şöyle sebeplerimiz var hayallerimizi gerçekleştiremeyiz” diyenleriniz vardır. O zaman ben de size şunu söylüyorum; Bir daha Dünyaya Gelmeyeceksin! Hayal et, araştır, cesaret et ve uygula! bak bakalım o sebepler artık senin önünde mi… Bir insanın yeni bir hayata başlaması zor bir şey değil. Sadece hayallere ulaşmak için biraz cesaret gerekiyor. Unutulmamalı ki hayat cesaret edenlerindir. Aldığınız ya da alacağınız radikal kararları sürekli eleştiren ve başaramazsın, sana göre değil diyenler hep oldu ve olacak. Hatta ” siz salaksınız herşeyinizi satıp bir heves uğruna hava atmak için dünya turuna mı çıkılır” diyenler de olacak. (Hava atma kısmını hiç düşünmemiştik ) Bu ve bunun gibi tepkilere şimdiden hazır olun. Biz Çoğu insana göre iki deli bir karar aldık ve yola koyulma vaktinin geldiğini düşünüyoruz. Güney Asya Ülkeleri İle Yola Koyulacağız. İlk durak Malezya 🙂 sonrası belli değil kalbimiz o anda ne isterse orası olacak. Planlamayı yaptık ( Planımız Hiç Planımızın Olmaması ) Bizi Hala sevenler ile anılarımızı paylaşmak için Facebook “Yolumuz Uzun” sayfasını kurduk. Kişisel İnstagram adreslerimiz ise şöyle; Murat : @yolumuzuzunblog Ayselin : @meduonline Hayatım boyunca şöyle düşündüm ” Hayat Paylaşınca Güzel ” Biz kendimiz ve bizi takip edenlerin hayallerini güçlendirmek için paylaşacağız sizde bu plansız seyahatimizi takip edebilirsiniz. Sevgiyle kalın.
<script async src=”//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js”></script>
<ins class=”adsbygoogle” style=”display: block; text-align: center;” data-ad-layout=”in-article” data-ad-format=”fluid” data-ad-client=”ca-pub-4775821915991318″ data-ad-slot=”6031997795″></ins>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
</script>